Griffith 0.9.7 - en to tr translation catalogue (403 entries)

en:  as
tr:  gibi

en:  min
tr:  dakika

en:  movie(s)
tr:  film(ler)

en:  movie(s) in collection.
tr:  adet film kolleksiyonda.

en:  movie(s) loaned.
tr:  adet film ölünç alındı.

en:  on
tr:  aktif

en: %s
    Are you sure you want to delete this person?
tr: %s
    Bu kişiyi silmek istediğinizden emin misiniz?

en: %s file has been created.
tr: %s isimli dosya oluşturuldu.

en: %s file has been imported. %s movies added.
tr: %s dosyası alındı. %s filmleri eklendi.

en: 0 means no limits
tr: 0 limit yok demektir

en: <b>Audio channels</b>
tr: <b>Ses Kanalaları</b>

en: <b>Audio codecs</b>
tr: <b>Ses Kodekleri</b>

en: <b>Audio</b>
tr: <b>Ses</b>

en: <b>Collection</b>
tr: <b>Koleksiyon</b>

en: <b>Defaults</b>
tr: <b>Varsayılan Değerler</b>

en: <b>E-mail reminder</b>
tr: <b>E-posta hatırlatıcı</b>

en: <b>Example</b>
tr: <b>Örnek</b>

en: <b>Export</b>
tr: <b>Aktar</b>

en: <b>Header</b>
tr: <b>Sayfa başlığı</b>

en: <b>Import only fields selected below</b>
tr: <b>Sadece aşağıda seçili olan alanları dahil et</b>

en: <b>Importing...</b>
tr: <b>Dahil ediliyor...</b>

en: <b>Languages</b>
tr: <b>Diller</b>

en: <b>Limits</b>
tr: <b>Azami</b>

en: <b>Loan History</b>
tr: <b>Ödünç Geçmişi</b>

en: <b>Media</b>
tr: <b>Medya</b>

en: <b>Search for:</b>
tr: <b>Ara:</b>

en: <b>Search results</b>
tr: <b>Arama sonuçları</b>

en: <b>Select database to use</b>
tr: <b>Kullanılacak veritabanını seçin</b>

en: <b>Show only the following columns</b>
tr: <b>Sadece aşağıdaki sütunları görüntüle</b>

en: <b>Some Hints</b>:
    
    On the next step you can assign your csv fields with the one in Griffith.
    One CSV-field can be assigned to multiple griffith-fields, i.e. if you have only one title.
    Your cast-list should be comma-seperated to break it apart in multiple lines.
tr: <b>Bazı İpuçları</b>
    
    Bir sonraki adımda CSV alanlarınızı Griffith'in kullandığına atayabilirsiniz.
    Bir CSV-alanı birden fazla griffith-alanına aktarılabilir, örneğin, eğer sadece bir başlığınız varsa.
    Oyuncu listenizi satırlara bölmek için virgül kullanarak ayırmalısınız.

en: <b>Sort by</b>
tr: <b>Sırala</b>

en: <b>Split into</b>
tr: <b>Ayır</b>

en: <b>Style</b>
tr: <b>Biçim</b>

en: <b>Subtitle formats</b>
tr: <b>Altyazı formatları</b>

en: <b>Subtitles</b>
tr: <b>Altyazılar</b>

en: <b>Tags</b>
tr: <b>Etiketler</b>

en: <b>Template</b>
tr: <b>Şablon</b>

en: <b>Use spell checking on the following fields:</b>
tr: Aşağıdaki alanlar için dilbilgisi kontrolü uygula:

en: <b>Video codecs</b>
tr: <b>Video kodekleri</b>

en: <b>Volume</b>
tr: Ses

en: Add
tr: Ekle

en: Add a new movie
tr: Yeni bir film ekle

en: Add a new person
tr: Yeni kişi ekle

en: Add movie
tr: Film ekle

en: Add movie and close
tr: Film ekle ve kapat

en: Add new movie
tr: Yeni film ekle

en: All Movies
tr: Tüm Fimler

en: All files
tr: Tüm Dosyalar

en: Are you sure you want to create a new database?
    You will lose ALL your current data!
tr: Yeni bir veritabanı oluşturmak istediğinize emin misiniz?
    Kayıtlı tüm bilgileri kaybedeceksiniz!

en: Are you sure you want to delete this movie?
tr: Bu filmi silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this poster?
tr: Posteri silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to mix?
    Your current movie collection will be mixed with a backup.
    You can't undo this operation.
tr: Mix yapmak istediğinize emin misiniz?
    Mevcut koleksiyon bir yedekle mix edilecek.
    Bu işlem geri alınamaz.

en: Are you sure you want to restore?
    Your current movie collection will be replaced.
    You can't undo this operation.
tr: Geri yükleme yapmak istediğinize emin misiz?
    Şu anki mevcut koleksiyon üzerine yazılacak.
    Bu işlemi geri alamazsınız.

en: Assigned Fields (CSV > Griffith)
tr: Alanları ata (CSV > Griffith)

en: Attempt to fetch a big poster from Amazon services Web site
tr: Amazon websitesinden büyük posteri almayı dene

en: Author
tr: Yazar:

en: Backup function is available only for SQLite engine for now
tr: Yedekleme fonksiyonu sadece SQLite moturu için mevcut.

en: Backup has been created
tr: Yedek oluşturuldu

en: Backup restored
tr: Yedek geri yüklendi

en: Black and White
tr: Siyah Beyaz

en: Black and white
tr: Siyah Beyaz

en: Brazilian Portuguese
tr: Brezilya Portekizcesi

en: Bulgarian
tr: Bulgarca

en: By Collection
tr: Koleksiyona Göre

en: By Volume
tr: Ses Seviyesi

en: CSV Fields
tr: CSV alanları

en: CSV Import
tr: CSV Ekle

en: Can't copy %s!
tr: %s kopyalanamıyor!

en: Can't create %s!
tr: %s oluşturulamadı!

en: Can't open %s!
tr: %s açılamıyor!

en: Can't open the file %s
tr: %s isimli dosya açılamadı.

en: Can't read backup file
tr: Yedek dosyası okunamıyor

en: Can't remove %s!
tr: %s kaldırılamıyor!

en: Cancel
tr: İptal

en: Cannot connect to database.
    Falling back to SQLite.
tr: Veritabanına bağlanılamıyor.
    SQLite'ye dönülüyor.

en: Cast
tr: Oyuncular

en: Catalan
tr: Katalonca

en: Channels
tr: Kanallar

en: Choose Image
tr: Resim Seç

en: Choose style file
tr: Dosya stilini seç

en: Classification
tr: Sınıflandırma

en: Clears filter
tr: Filtreyi temizler

en: Clone
tr: Kopyala

en: Collection
tr: Arşiv

en: Color
tr: Renk

en: Column "%s" is not unique
tr: "%s" nolu kolon eşsiz değil

en: Condition
tr: Durum

en: Connection error
tr: Bağlantı hatası

en: Connection timed out
tr: Bağlantı zamanaşımına uğradı

en: Contributors:
tr: Katkıda Bulunanlar:

en: Convert images
tr: Resmi dönüştür

en: Country
tr: Ülke

en: Cover generated by Griffith v
tr: Kapak Griffith v tarafından oluşturuldu

en: Czech
tr: Çekce

en: DVD layers
tr: DVD katmanları

en: DVD region
tr: DVD bölgesi

en: Damaged
tr: Hasar görmüş

en: Danish
tr: Danirmarkaca

en: Data
tr: Veri

en: Database
tr: Veritabanı

en: Database connection failed.
tr: Veritabanına bağlanılamadı.

en: Define here the PDF reader you want to use within Griffith. Popular choices are xpdf, gpdf, evince or kpdf. Make sure you have this program installed and working first.
tr: Burada Griffith'in kullanmasını istediği PDF gösteriyici tanımalayabilirsiniz. xpdf, gpdf ve kpdf en fazla tercih edilen uygulamalardır. Bu programların yüklü ve çalışır durumda olduğuna emin olunuz.

en: Delete a person
tr: Kişi sil

en: Delimiter
tr: Sınırlayıcı

en: Description
tr: Tanım

en: Destination
tr: Hedef

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Dictionaries
tr: Sözlükler

en: Dictionary not available. Spellcheck will be disabled.
tr: Sözlük kullanılabilir değil. Yazım denetimi devre dışı bırakılacak.

en: Director
tr: Yönetmen

en: Directory %s already exists.
    Do you want to overwrite it?
tr: %s isimli dizin mevcut.
    Üzerine yazmak istiyor musunuz?

en: Discs
tr: Diskler

en: Do you want to loan whole collection?
tr: Tüm koleksiyonu ödünç vermek istiyor musunuz?

en: Do you want to use this poster instead?
tr: Yerine bu posteri kullanmak ister misiniz?

en: Document generated by Griffith v
tr: Griffith v tarafından oluşturuldu

en: Document has been generated.
tr: Belge oluşturulmuş.

en: Dual Side, Dual Layer
tr: Çift Yönlü, Çift Katmanlı

en: Dual Side, Single Layer
tr: Çİft Yönlü, Tek Katmanlı

en: Dutch
tr: Felemenkçe

en: E-mail
tr: E-posta

en: E-mail reminder
tr: E-posta Hatırlatıcısı

en: E-mail sent sucessfuly
tr: E-mail gönderildi.

en: E_xport
tr: D_ışa Aktar

en: Edit a person
tr: Bir kişiyi düzenle

en: Edit movie
tr: Filimi düzenle

en: Edit movie details
tr: Film ayrıntılarını düzenle

en: Encoding
tr: Karakter Kodlama

en: English
tr: İngilizce

en: Error creating backup
tr: Yedek oluşturlurken hata oluştu

en: Error sending e-mail: %s
tr: E-mail gönderme işlemi başarısız: %s

en: Estonian
tr: Estonyaca

en: Excellent
tr: Mükemmel

en: Export
tr: Dışa Aktar

en: Export a %s document
tr: %s dökümanına aktar

en: Export a PDF
tr: PDF olarak aktar

en: Export data
tr: Veriyi dışa aktar

en: Fair
tr: Uygun

en: Favorite Movie Plugin
tr: Favori Film Eklentisi

en: Favourite
tr: Favori

en: Fetch from Amazon
tr: Amazon'la eşitle

en: Fetching data
tr: Bilgi alınıyor

en: Fetching poster
tr: Poster alınıyor

en: Fields
tr: Alanlar

en: File exists. Do you want to overwrite it?
tr: Dosya mevcut. Var olan dosyanın üzerine yazmak ister misiniz?

en: File-Options
tr: Dosya-Seçenekleri

en: Fill empty fields only
tr: Sadece boş alanları doldurun

en: Filter
tr: Filtre

en: Filter activated. Showing only loaned movies.
tr: Filtre aktif. Sadece ödünç alınan filmler görüntüleniyor.

en: Filter activated. Showing only movies from collection: %s
tr: Filtre etkin. Sadece %s koleksiyonundaki filmler görüntüleniyor.

en: Filter activated. Showing only movies from volume: %s
tr: Filte aktif. Yalnız %s bölümündeki flimler görüntüleniyor.

en: Filter activated. Showing only not seen movies.
tr: Filtre aktif. Sadece henüz izlenmemiş filmler görüntüleniyor.

en: Font for reports
tr: Rapor yazıtipi

en: Found Results
tr: Bulunan Sonuçlar

en: French
tr: Fransızca

en: From Row
tr: Satırdan

en: Full CSV list export plugin
tr: Tam CSV listesi aktarma eklentisi

en: Full CSV list import plugin
tr: Tam CSV listesi aktarma eklentisi.

en: Full XML list export plugin
tr: Tam XML listesi aktarma eklentisi.

en: Genre
tr: Tür

en: German
tr: Almanca

en: Get from web
tr: Web'den Al

en: Get movie data from:
tr: Film bilgisini şuradan al:

en: Good
tr: İyi

en: Greek
tr: Yunanca

en: Griffith Fields
tr: Griffith Alanları

en: Griffith is a film collection manager.
tr: Giffith film arşivi yönetim programıdır.

en: Griffith will now convert your database to the new format. This can take several minutes if you have a large database.
tr: Griffith, veritabanını yeni bir formata dönüştürecek. Eğer büyük bir veritabanınız varsa bu işlem birkaç dakika sürebilir.

en: Griffith's movies list
tr: Griffith film listesi

en: Here you can define the desired language to use while spell checking some fields. Use you locale setting. For example, to use european portuguese spell checking enter 'pt'
tr: Bu alanda yazım denetimde kullanılcak dili belilrleyebilirsiniz. Yerel ayarları kullanınız. Örneğin, Türkçe kullanmak için 'tr' giriniz.

en: Here you can define the smtp server port to use. If you want to use your gmail account service to send e-mails, try to enter '587' here. Default (and the most common one) is '25'
tr: Buradan kullanacağınız SMTP portunu ayarlayabilirsiniz. Eğer e-mail göndermek için gmail servisini kullanmak istiyorsanız, buraya '587' giriniz. Varsayılan (ve en çok kullanılan) '25'tir.

en: Hi, %s!
    
    Just to remind you
tr: Merhaba, %s
    
    Sadece hatırlatmak istedim!

en: Homepage
tr: Ana Sayfa

en: Host
tr: Sunucu

en: Hungarian
tr: Macarca

en: I_mport
tr: İçe _Aktar

en: If you need TLS support, please check this checkbox. This is needed, for example, when using gmail service to send your reminder e-mails.
tr: Eğer TLS desteği gerekliyse, burayı seçin. Bu işlem, örneğin, hatırlatma e-maillerini gmail servisini kullanarak alıyorsanız gereklidir.

en: If your file has no column headers then you should import from row 0.
tr: Eğer dosyanızın sütun başlıkları bulunmuyorsa, 0 numaralı satırdan başlamalısınız.

en: Image
tr: Resim

en: Image has been updated
tr: Resim güncellendi

en: Image not valid.
tr: Resim geçerli değil.

en: Images
tr: Resimler

en: Import window
tr: Dahil etme penceresi

en: Include Front Image
tr: Ön Resmini Dahil Et

en: Include movie number
tr: Film numarasını dahil et

en: Indonesian
tr: Endonezya Dili

en: Italian
tr: İtalyanca

en: Japanese
tr: Japonca

en: Korean
tr: Korece

en: Language
tr: Dil

en: Language:
tr: Dil:

en: Languages
tr: Diller

en: Last added
tr: Son eklenen

en: Last chance!
    Do you confirm that you want
    to lose your current data?
tr: Son şansınız!
    Mevut bilgi kaybedilecek.
    Onaylıyor musunuz?

en: Layers
tr: Katmanlar

en: Limit search results to
tr: Arama sonuçlarını sınırla

en: Lineterminator
tr: Satır sonlandırıcı

en: List of films
tr: Filimlerin listesi

en: List was successful exported to iPod.
tr: Liste başarıyla iPod'a aktarıldı.

en: List was successful exported. Now you should move it to the 'Notes' folder on your iPod.
tr: Listeniz başarılı bir şekilde aktarıldı. Şimdi 'Notlar' klasörünüzü iPod'unuza taşımanız gerek.

en: Load poster from disk
tr: Posteri sürücüden yükle

en: Loan
tr: Ödünç ver

en: Loan Date
tr: Ödünç Alma Tarihi

en: Loan Management
tr: Ödünç Yönetimi

en: Loan movie
tr: Filmi ödünç al

en: Loan to
tr: Şuna ödünç ver

en: Loaned
tr: Ödünç alınmış

en: Loaned Movies
tr: Ödünç verilen Filmler

en: Loaned To
tr: Ödünç Verilen

en: Loans
tr: Ödünç Listesi

en: Logo, icon and general artwork
tr: Logo, simge ve genel mimari

en: Mail could not be sent. Please check e-mail preferences.
tr: Mail gönderilemedi. Lütfen e-mail ayarlarınızı kontrol ediniz.

en: Main Authors
tr: Baş Yazarlar

en: Main list
tr: Ana liste

en: Manage People
tr: Kişileri Yönet

en: Maximal height
tr: Azami Yükseklik

en: Maximal width
tr: Azami Genişlik

en: Media
tr: Medya

en: Medium
tr: Orta düzey

en: Meter
    Stars
tr: Metre
    Yıldızlar

en: Mixed
tr: Karışık

en: Movie details
tr: Film ayrıntıları

en: Movie information
tr: Film bilgisi

en: Movie information has been updated
tr: Film bilgileri güncellendi

en: Movie loan reminder
tr: Sinema ödünç hatırlatıcı

en: Movie loaned
tr: Fim ödünç alınmış

en: Movie not loaned
tr: Film ödünç alınmamış

en: Movie with that title already exists, are you sure you want to add?
tr: Bu isimde bir film mevcut, eklemek istediğinize emin misiniz?

en: My Movies List
tr: Filmlerim Listesi

en: N/A
tr: (yok)

en: Name
tr: isim

en: Needs authentication
tr: Doğrulanması gerek

en: No
tr: Hayır

en: No movie found
tr: Film bulunamadı

en: No person is defined yet.
tr: Henüz tanımlanmış bir kişi yok.

en: No posters found for this movie.
tr: Film için poster bulunamadı.

en: No results
tr: Sonuç yok

en: Norwegian Bokmal
tr: Norveççe

en: Not Seen Movies
tr: İzlenmemiş Filmler

en: Notes
tr: Notlar

en: Number
tr: Numara

en: Official site
tr: Resmi web sitesi

en: Old DB conversion: please install pysqlite legacy (v1.0)
tr: Eski database dönüştürme: Lütfen pysqlite kuralları (v1.0) yükleyin

en: Original Title
tr: Orjinal Başlık

en: Original title
tr: Orjinal başlık

en: Other
tr: Diğer

en: PDF export plugin
tr: PDF aktarma eklentisi

en: PDF has been created.
tr: PDF dosyası oluşturuldu.

en: PDF reader
tr: PDF okuyucu

en: Page %d
tr: Sayfa %d

en: Password
tr: Şifre

en: People
tr: Kişiler

en: Phone
tr: Telefon

en: Please assign at least one field first!
tr: Lütfen en az bir alanı doldurunuz.

en: Please check debug output for more informations.
tr: Daha fazla bilgi için hata çıktısını kontrol ediniz.

en: Please wait a moment...
tr: Lütfen kısa bir süre bekleyin...

en: Plot
tr: Çizim

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Plugin exports data using templates
tr: Temalar kullanılarak aktarım yapan eklenti

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Polish
tr: Polonyaca

en: Poor
tr: Zayıf

en: Port
tr: Port:

en: Portuguese
tr: Portekizce

en: Poster image
tr: Poster resmi

en: Poster viewer
tr: Poster görüntüleyicisi

en: Posters
tr: Posterler

en: Preferences
tr: Seçenekler

en: Print Cover
tr: Kapak Resmini Yazdır

en: Print cover
tr: Kapak resmini yazdır

en: Programmers
tr: Programcılar

en: Rating
tr: Değerlendirme

en: Rating image
tr: Oylama resmi

en: Record updated
tr: Kayıt güncellendi

en: Region
tr: Bölge

en: Region 0 (No Region Coding)
tr: Bölge 0 (Bölge Belirtilmemiş)

en: Region 1 (United States of America, Canada)
tr: Bölge 1 (ABD, Kanada)

en: Region 2 (Europe,including France, Greece, Turkey, Egypt, Arabia, Japan and South Africa)
tr: Bölge 2 (Avrupa, Fransa, Yunanistan, Türkiye, Mısır,  Arabistan, Japonya ve Güney Afrika)

en: Region 3 (Korea, Thailand, Vietnam, Borneo and Indonesia)
tr: Bölge 3 (Kore, Tayland,  Vietnam, Borneo ve Endonezya)

en: Region 4 (Australia and New Zealand, Mexico, the Caribbean, and South America)
tr: Bölge 4 (Avusturalya ve Yeni Zellanda, Meksika, Karayip ve Güney America)

en: Region 5 (India, Africa, Russia and former USSR countries)
tr: Bölge 5 (Hindistan, Afrika, Rusya ve Rusya Fedarasyonu ülkeleri)

en: Region 6 (Popular Republic of China)
tr: Bölge 6 (Çin)

en: Region 7 (Reserved for Unspecified Special Use)
tr: Bölge 7 (Özel Kullanımlar İçin Ayrılmış)

en: Region 8 (Airlines/Cruise Ships)
tr: Bölge 8 (Havayolları / Yolcu Gemileri)

en: Released Under the GNU/GPL License
tr: GNU/GPL Lisansı altında yayınlanmıştır

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove selected movie
tr: Seçili filmi kaldır

en: Removes poster
tr: Posteri kaldırır

en: Rename
tr: Yeniden Adlandır

en: Report bug
tr: Hata Raporla

en: Restore Griffith backup
tr: Griffith yedeğini yeniden yükle

en: Return
tr: Geri Dön

en: Return Date
tr: Dönüş Tarihi

en: Reverse
tr: Tersine Çevir

en: Running Time
tr: Süre

en: Runtime
tr: Süre

en: Russian
tr: Rusça

en: SMTP port
tr: SMTP portu

en: SMTP server
tr: SMTP sunucusu

en: Save Griffith backup
tr: Griffith yedeğini kaydet

en: Searching
tr: Aranıyor

en: Searching on the web
tr: Web'de aranıyor

en: See TRANSLATORS file
tr: Tercüman dosyasını gör

en: Seen it
tr: İzledim

en: Select A File
tr: Dosya Seç

en: Select first movie
tr: İlk filmi seçin

en: Select image
tr: Resim seç

en: Select last movie
tr: Son filmi seçin

en: Select next movie
tr: Sonraki filmi seçin

en: Select previous movie
tr: Önceki filmi seçin

en: Sender E-mail address
tr: Gönderici E-posta adresi

en: Show other movies in this collection
tr: Bu koleksiyondaki diğer filmleri göster

en: Show other movies in this volume
tr: Bu bölümdeki diğer filmleri göster

en: Simple
tr: Basit

en: Simplified Chinese
tr: Basitleştirilmiş Çince

en: Single Side, Dual Layer
tr: Tek Yönlü, Çift Katmanlı

en: Single Side, Single Layer
tr: Tek Yönlü, Tek Katmanlı

en: Size
tr: Boyut

en: Slovak
tr: Slovakça

en: Sorry. A connection error has occurred.
tr: Üzgünüm. Bir bağlantı hatası oluştu.

en: Sorry. This movie is listed but has no poster available at Amazon.com.
tr: Üzgünüm. Amazon.com 'da filim listelenmiş ancak filmin posteri mevcut değil.

en: Source
tr: Kaynak

en: Spanish
tr: İspanyolca

en: Spell check the following language
tr: Dilbilgisi kontrolü için kullanılacak dil

en: Standard
    Slim
    Double Slim
tr: Standart
    İnce
    Çift İnce

en: Studio
tr: Stüdyo

en: Subtitle format
tr: Altyazı formatı

en: Suggest an unseen movie
tr: İzlenmemiş bir film öner

en: Swedish
tr: İsveççe

en: Tags
tr: Etiketler

en: Technical information
tr: Teknik bilgi

en: Template
tr: Şablon

en: This is the from e-mail address that should be used to all outgoing e-mail. You want to include your own e-mail address here probably.
tr: Giden e-postalar için kullanılacak 'Kimden:' alanında görüntülenmesini istediğiniz e-posta adresi. Kendi e-posta adresinizi eklemek isteyebilirsiniz.

en: This item is in use.
    Operation aborted!
tr: Bü nesne kullanımda.
    İşlem sonlandırıldı!

en: This movie has been loaned to
tr: Bu film ödünç verildiği kişi

en: This movie is part of...
tr: Bu film şuna dahildir:

en: This name is already in use!
tr: Bu isim halihazırda kullanılıyor!

en: This person has data in the loan history. This data will be erased if you continue.
tr: Bu kişinin ödünç alma geçmişi var. Devam edeseniz bu bilgi silinecektir.

en: This person has loaned films from you. Return them first.
tr: Bu kişi filimleri sizden ödünç almış. Öncelikle onları geri almalısınız.

en: This person has no e-mail address defined.
tr: Bu kiiye ait e-mail adresi belirtilmemiş!

en: This program is released under the GNU
tr: Bu program GNU lisansı altında yayınlanmıştır

en: Title
tr: Başlık

en: Toolbar
tr: Araç Çubuğu

en: Total Movies: %s
tr: Tüm Filmler: %s

en: Trailer
tr: Fragman

en: Turkish
tr: Türkçe

en: Type
tr: Tür:

en: Type in the original film tile, select source and choose <i>Get from web</i>. Griffith will try to fetch all the related information from the Web.
tr: Orjinal film dosyasını giriniz, kaynağı seçtikten sonra <b>Web'den Al</b>'ı seçiniz. Griffith tüm ilgili bilgiyi Web üzerinden eşitlemeyi deneyecektir.

en: Use Spellchecker
tr: Yazım Denetimi Kullan

en: Use TLS?
tr: TLS Kullan?

en: Use custom file
tr: Özel dosya kullan

en: Use locale:
tr: Yerel Ayarları Kullan:

en: Use this entry to define the SMTP server you want to use to send e-mails. On *nix systems, 'localhost' should work. Alternatively, you can use your Internet Service Provider's SMTP server address.
tr: Bu alanda e-posta göndermek için kullanmak isteğiniz SMTP sunucusunu belirtiniz. *nix sistem yerel sunucu üzerinde 'localhost' çalışabilir. Alternatif olarak Internet Servis Sağlayıcı'nıza ait SMTP sunucu adresini kullanabilirsiniz.

en: Username
tr: Kullanıcı adı:

en: Version
tr: Sürüm

en: Visit movie web site
tr: Filmin websitesini ziyaret et

en: Visit the oficial web site
tr: Resmi web sitesini ziyaret et

en: Volume
tr: Ses Seviyesi

en: Wait a moment
tr: Lütfen bekleyiniz

en: Watch the trailer
tr: Fragmanı izle

en: Year
tr: Yıl

en: Yes
tr: Evet

en: You can't delete movie while it is loaned.
tr: Ödünç alınan filmi silemezsiniz.

en: You have no movies in your database
tr: Veritabanında film mevcut değil.

en: You have seen all films in your collection!
tr: Koleksiyonunuzda bulunan tüm filmleri gördünüz!

en: You haven't seen
tr: Görmediğiniz

en: You should fill the original title
    or the movie title.
tr: Orjinal başlığı veya film
    başlığını doldurmalısınız.

en: You should fill the person name
tr: Kişi adı alanını doldurmalısınız.

en: Your database is most probably in SQLite2 format, please convert it to SQLite3
tr: Veritabanı muhtemelen SQLite2 formatında, SQLite3 formatına dönüştürün.

en: _Edit
tr: _Düzen

en: _File
tr: D_osya

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Loans
tr: Ödü_nç

en: _Tools
tr: Araç_lar

en: _View
tr: Görünü_m

en: add entered name to collections list
tr: girilen ismi koleksiyonlar listesine ekle

en: add entered name to volumes list
tr: girilen ismi birimler listesine ekle

en: ascii (English)
    big5 (Traditional Chinese)
    big5hkscs (Traditional Chinese)
    cp037 (English)
    cp424 (Hebrew)
    cp437 (English)
    cp500 (Western Europe)
    cp737 (Greek)
    cp775 (Baltic languages)
    cp850 (Western Europe)
    cp852 (Central and Eastern Europe)
    cp855 (Bulgarian, Byelorussian, Macedonian, Russian, Serbian)
    cp856 (Hebrew)
    cp857 (Turkish)
    cp860 (Portuguese)
    cp861 (Icelandic)
    cp862 (Hebrew)
    cp863 (Canadian)
    cp864 (Arabic)
    cp865 (Danish, Norwegian)
    cp866 (Russian)
    cp869 (Greek)
    cp874 (Thai)
    cp875 (Greek)
    cp932 (Japanese)
    cp949 (Korean)
    cp950 (Traditional Chinese)
    cp1006 (Urdu)
    cp1026 (Turkish)
    cp1140 (Western Europe)
    cp1250 (Central and Eastern Europe)
    cp1251 (Bulgarian, Byelorussian, Macedonian, Russian, Serbian)
    cp1252 (Western Europe)
    cp1253 (Greek)
    cp1254 (Turkish)
    cp1255 (Hebrew)
    cp1256 (Arabic)
    cp1257 (Baltic languages)
    cp1258 (Vietnamese)
    euc_jp (Japanese)
    euc_jis_2004 (Japanese)
    euc_jisx0213 (Japanese)
    euc_kr (Korean)
    gb2312 (Simplified Chinese)
    gbk (Unified Chinese)
    gb18030 (Unified Chinese)
    hz (Simplified Chinese)
    iso2022_jp (Japanese)
    iso2022_jp_1 (Japanese)
    iso2022_jp_2 (Japanese, Korean, Simplified Chinese, Western Europe, Greek)
    iso2022_jp_2004 (Japanese)
    iso2022_jp_3 (Japanese)
    iso2022_jp_ext (Japanese)
    iso2022_kr (Korean)
    latin_1 (West Europe)
    iso8859_2 (Central and Eastern Europe)
    iso8859_3 (Esperanto, Maltese)
    iso8859_4 (Baltic languagues)
    iso8859_5 (Bulgarian, Byelorussian, Macedonian, Russian, Serbian)
    iso8859_6 (Arabic)
    iso8859_7 (Greek)
    iso8859_8 (Hebrew)
    iso8859_9 (Turkish)
    iso8859_10 (Nordic languages)
    iso8859_13 (Baltic languages)
    iso8859_14 (Celtic languages)
    iso8859_15 (Western Europe)
    johab (Korean)
    koi8_r (Russian)
    koi8_u (Ukrainian)
    mac_cyrillic (Bulgarian, Byelorussian, Macedonian, Russian, Serbian)
    mac_greek (Greek)
    mac_iceland (Icelandic)
    mac_latin2 (Central and Eastern Europe)
    mac_roman (Western Europe)
    mac_turkish (Turkish)
    ptcp154 (Kazakh)
    shift_jis (Japanese)
    shift_jis_2004 (Japanese)
    shift_jisx0213 (Japanese)
    utf_16 (all languages)
    utf_16_be (all languages (BMP only))
    utf_16_le (all languages (BMP only))
    utf_7 (all languages)
    utf_8 (all languages)
tr: ascii (İngillizce)
    big5 (Yerel Çince)
    big5hkscs (Yerel Çince)
    cp037 (İngilizce)
    cp424 (İbranice)
    cp437 (İngilizce)
    cp500 (Batı Avrupa)
    cp737 (Yunanca)
    cp775 (Baltık dilleri)
    cp850 (Batı Avrupa)
    cp852 (Orta ve Doğu Avrupa)
    cp855 (Bulgarca, Beyaz Rusça, Makedonca, Rusça, Sırpça)
    cp856 (İbranice)
    cp857 (Türkçe)
    cp860 (Portekizce)
    cp861 (İzlandaca)
    cp862 (İbranice)
    cp863 (Kanadaca)
    cp864 (Arapça)
    cp865 (Danimarkaca, Norveççe)
    cp866 (Rusça)
    cp869 (Yunanca)
    cp874 (Tayca)
    cp875 (Yunanca)
    cp932 (Japonca)
    cp949 (Korece)
    cp950 (Yerel Çince)
    cp1006 (Ürdünce)
    cp1026 (Turkçe)
    cp1140 (Batı Avrupa)
    cp1250 (Orta ve Doğu Avrupa)
    cp1251 (Bulgarca, Beyaz Rusça, Makedonca, Rusça, Sırpça)
    cp1252 (Batı Avrupa)
    cp1253 (Yunanca)
    cp1254 (Türkçe)
    cp1255 (İbranice)
    cp1256 (Arapça)
    cp1257 (Baltık dilleri)
    cp1258 (Vietnamca)
    euc_jp (Japonca)
    euc_jis_2004 (Japonca)
    euc_jisx0213 (Japonca)
    euc_kr (Korece)
    gb2312 (Basitleştirilmiş Çince)
    gbk (Birleştirilmiş Çince)
    gb18030 (Birleştirilmiş Çince)
    hz (Basitleştirilmiş Çince)
    iso2022_jp (Japonca)
    iso2022_jp_1 (Japonca)
    iso2022_jp_2 (Japonca, Korece, Basitleştirilmiş Çince, Batı Avrupa, Yunanca)
    iso2022_jp_2004 (Japonca)
    iso2022_jp_3 (Japonca)
    iso2022_jp_ext (Japonca)
    iso2022_kr (Korece)
    latin_1 (Batı Avrupa)
    iso8859_2 (Orta ve Doğu Avrupa)
    iso8859_3 (Esperanto, Maltaca)
    iso8859_4 (Baltık dilleri)
    iso8859_5 (Bulgarca, Beyaz Rusça, Makedonca, Rusça, Sırpça)
    iso8859_6 (Arapça)
    iso8859_7 (Yunanca)
    iso8859_8 (İbranice)
    iso8859_9 (Türkçe)
    iso8859_10 (Kuzey dilleri)
    iso8859_13 (Baltık dilleri)
    iso8859_14 (Keltik diller)
    iso8859_15 (Batı Avrupa)
    johab (Korece)
    koi8_r (Rusça)
    koi8_u (Ukraynaca)
    mac_cyrillic (Bulgarca, Beyaz Rusça, Makedonca, Rusça, Sırpça)
    mac_greek (Yunanca)
    mac_iceland (İzlandaca)
    mac_latin2 (Orta ve Doğu Avrupa)
    mac_roman (Batı Avrupa)
    mac_turkish (Türkçe)
    ptcp154 (Kazakça)
    shift_jis (Japonca)
    shift_jis_2004 (Japonca)
    shift_jisx0213 (Japonca)
    utf_16 (tüm diller)
    utf_16_be (tüm diller (sadece BMP))
    utf_16_le (tüm diller (sadece BMP))
    utf_7 (tüm diller)
    utf_8 (tüm diller)

en: classification
tr: sınıflandırma

en: click here if movie was returned
tr: eğer film geri getirilmişse buraya tıklayın

en: collection details
tr: koleksiyon detayları

en: commentary
tr: yorum

en: dubbing
tr: dublaj

en: entries per page
tr: sayfa başına girdi

en: files
tr: dosyalar

en: iPod Notes export plugin
tr: iPod Notları aktarma eklentisi.

en: iPod is not connected.
tr: iPod'a bağlanılamadı.

en: lector
tr: profesör

en: loaned only
tr: yalnız ödünç alınan

en: loans movie or volume
tr: filmi ya da birimi ödünç verir

en: login failure
tr: giriş başarısız

en: minutes
tr: dakika

en: movies
tr: filmler

en: next
tr: sonraki

en: none
tr: Hiçbiri

en: not loaned only
tr: yalnız ödünç alınmayanlar

en: previous
tr: önceki

en: remove selected collection
tr: seçili koleksiyonu kaldır

en: remove selected volume
tr: seçili birimi kaldır

en: seen only
tr: sadece izlendi

en: subtitles
tr: altyazılar

en: tags
tr: etiketler

en: unseen only
tr: sadece izlenmedi

en: volume details
tr: birim detayları
